16. kolo Slovnaft extraligy

26.10.2008 Celý región

HK 36 Skalica - HK Aquacity ŠKP Poprad 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 17. R. Hartmann (Pálffy), 43. R. Hartmann (J. Mikúš, Beňa), rozh. sam. nájazd R. Hartmann - 22. Marcel Haščák (Skokan, Fabian), 32. Jarolín (M. Lukáč, Bartánus)
Vylúčení: 6:6 na 2 min
presilovky: 1:0
oslabenia: 0:0
rozhodovali: Baluška - Jankovič, Tvrdoň
2665 divákov

Zostavy:
Skalica: Rybár (14. Ondrejka) - M. Ivičič, Gründling, Jendek, Beňa, Škadra, Gula - Pálffy, J. Mikúš, R. Hartmann - Ľ. Kolník, R. Školiak, Kocák - T. Višňovský, Kutálek, Pašek - Horský, Hollý, Šátek
Poprad: Šimonovič - Michal Segľa, Kasík, Fabian, Dora, O. Malinský, Procházka - A. Kroták, Rataj, Lapšanský - Marcel Haščák, Skokan, Buc - Bartánus, Jarolín, M. Lukáč - Martin Segľa, Piatak, Kolusz

Hosťom patril úvod prvej tretiny, keď sa predviedli viacerými peknými kombinačnými akciami, ale bez gólového efektu. V 11. min Buc prenikol až pred Ondrejku, ale ten jeho šancu zneškodnil, v 14. min mal gól na hokejke Martin Segľa, ale ani on sa proti Ondrejkovi nepresadil. Skaličania potom ustáli zámok hostí pri presilovke 5:3 a v 17. min pri presilovke po kombinácii s Pálffym Hartmann strelil úvodný gól zápasu.
Hneď v úvode druhej časti hry hostia vyrovnali, keď na konci kombinačnej akcie stál Haščák. V ďalších minútach mali obe mužstvá výhody presilových hier, ktoré však ostali nevyužité. Až v 32. min si nakorčuľoval pred skalickú bránku Jarolín a pohotovou strelou dostal Popradčanov do vedenia, ktoré hostia udržali do konca druhej tretiny. V úvodnej minúte tretej tretiny Pálffy opotiahol puk, ale závar pred popradskou bránkou vyriešil so šťastím Šimonovič. V 43. min sa ocitol sám pred popradským brankárom R. Školiak, ale neuspel. Vzápätí však proti tvrdej strele spomedzi kruhov z hokejky Hartmanna bol brankár hostí bezmocný. V ďalšom priebehu sa zvýšila bojovnosť oboch mužstiev, spozorneli obrany a zápas sa nakoniec musel predlžovať. V predĺžení taktiež gól nepadol a tak o víťazovi rozhodovali samostatné nájazdy, v ktorých uspel skalický hrdina Hartmann.

Peter Oremus, tréner Skalice: "Chlapci dreli do konca a dotiahli sme zápas do víťazstva. Čakáme na zápas, v ktorom by sme sa strelecky prebudili. "
Tibor Turan, tréner Popradu: "Z našej strany sme podali dobrý výkon. V prvej a druhej tretine sme hrali výborný hokej, škoda nevyužitých šancí. Tretia tretina nás dostala do kolien, ale v závere sme opäť začali hrať svoju hru. Samostatné nájazdy sú tak trochu o šťastí. Sme spokojní s bodom. "

SkiPark MHK Kežmarok - HC Košice 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Góly: 2. Šechný (P. Segľa) - 5. S. Gron (Jenčík), 50. Rudolf Huna (S. Gron)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše: R. Gavalier (Kežmarok) na 10 min za nešp. správanie
rozhodovali: Krpelec - Kalina, Tornay
1040 divákov

Zostavy:
Kežmarok: Klempa - R. Gavalier, M. Žemba, Sadiki, Jelínek, Gurčík, J. Hrubý, Slaninák - Škovira, M. Palovčík, Havíra - P. Segľa, Šechný, M. Drotár - Bednár, S. Pavličko, Fedor - Čížek, V. Žemba, Schneider
Košice: Lipovský - M. Šterbák, Gajdoš, Kledrowetz, Chmelo, P. Mocek, J. Tabaček, Kozák - Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš - Jenčík, S. Gron, Rudolf Huna - J. Kopecký, Húževka, Kmiť - Ščurko, J. Sýkora, Murajda

Zápas posledného mužstva extraligovej tabuľky s prvým priniesol na začiatku svižný hokej. Pomohli tomu dva rýchle góly. Najskôr domáci Šechný využil v 2. min presilovku a bolo 1:0. V 5. min za hosťujúcich Gron využil peknú Jenčíkovu prihrávku a z brejku vyrovnal. Postupne však hra upadla do priemeru a diváci videli málo vzruchu pred oboma bránkami. Pokračovalo to aj v druhej tretine, keď v jej prvej polovici zaujali iba dve presilovky hostí a u domácich nevyužitá šanca Segľu. Hostia mali územnú prevahu, boli korčuliarsky lepším mužstvom, no nevedeli to gólovo využiť. Košice dokonca nevyužili ani 83-sekundovú presilovku 5:3 a tak sa stav nezmenil a ostal aj po dvoch tretinách 1:1. V tretej tretine sa hra podstatne zrýchlila, najskôr v úvode nevyužilo ani jedno z mužstiev presilovku, no zvýšená aktivita hostí bola korunovaná gólom Hunu, ktorý v 50. minúte posunul hostí dom vedenia. Potom domáci zatlačili Košice, no vytúžený vyrovnávajpci gól nedali a zaknihovali si tak štrnástu prehru v sérii.

Jerguš Bača, asistent trénera Kežmarku: "Podali sme bojovný a taktický výkon, mrzí nás iba to, že vytrvalý domáci fanúšik by si už zaslúžil víťazstvo. "
Pavel Hulva, asistent trénera Košíc: "Vedeli sme, že domáci budú bojovať, našťastie sme rýchlo odpovedali na rýchly gól Kežmarku. Nedarila sa nám kombinačná hra, lebo domáci hrali zodpovedne. "

Dukla Trenčín - Slovan Bratislava 3:4 po sam. nájazdoch (0:0, 1:3, 2:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 40. Ďuriš (Bobček, Valčák), 46. T. Radulay (Paroulek, Lintner), 50. Lelenas (V. Nemec, P. Mikuš) - 22. Lažo (Vaic, Sersen), 26. Kukumberg (Hujsa, Pavlas), 29. Hujsa (Uram), rozh. sam. nájazd premenil Lažo
Vylúčení: 3:5 na 2 min
presilovky: 0:0
rozhodovali: Ország - Korba, T. Orolin
5190 divákov

Zostavy:
Trenčín: Hála - Homer, P. Mikuš, Lintner, Urban, Bobček, Gábriš, J. Liška, J. Mikuš - Lelenas, Kóňa, V. Nemec - T. Radulay, Valčák, Paroulek - S. Saliji, M. Trochta, Čacho - L. Ružička, Marek Haščák, Ďuriš
Slovan: Konrád - Pavlas, Hlavačka, Devečka, Sersen, Huba, Petré, Bohunický, Hančák - Uram, Kukumberg, Hujsa - Lažo, Kropáč, Vaic - Baček, Hreus, Liščák - Gráčik, Šiffalovič

HK Ardo Nitra - MHC Martin 3:2 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 8. Gálik (Hranáč), 32. T. Chrenko (Rais, Čaládi), 63. H. Ručkay (Čunderlík) - 14. M. Macho (L. Říha, Vantroba), 32. M. Macho (L. Havel, Drgoň)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, navyše: M. Macho (Martin) na 10 min za nešp. správanie
presilovky a oslabenia: 0:0
rozhodovali: Rudý - Müllner, P. Šefčík
2210 divákov

Zostavy:
Nitra: Púš - Hranáč, Poláček, M. Školiak, Kudrna, M. Výborný, Rais, König, Halász - Čaládi, T. Chrenko, Rumpel - Dobrý, Gálik, H. Ručkay - Hronský, Poljaček, Podstavek - Barčák, Čunderlík, Ecker
Martin: Lakosil - Drgoň, Vantroba, J. Polák, Babka, Kolba, I. Ďatelinka, V. Dvořák - L. Havel, M. Macho, L. Říha - Török, M. Beran, I. Dornič - Džerinš, Marek Hovorka, Appel - Škumát, Mahdalík, A. Themár

HK Orange "20" - MsHK Garmin Žilina 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Góly: 12. Hrivík (Uhnák), 14. Mertel (Deyl, A. Bezák), 22. Mertel (Molnár) - 7. Sivák (Hriňa, I. Droppa), 33. Hriňa (I. Droppa)
Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše: 47. Štajnoch (HK Orange "20") na 10 min za napadnutie
presilovky: 2:1
rozhodovali: J. Konc - Novák, Stano